8. ŽUPANIJSKO NATJECANJE FRIZERA

NAJBOLJA AVANGARDNA FRIZURA TATJANE TOPLEK

Na županijskom natjecanju frizera nije nedostajalo mašte i kreativnosti. Natjecanje je održano u kategoriji izrade avangardne frizure, a natjecale su se učenice trećeg razreda.

Natjecateljice, koje su inače uključene u grupu kreativnih frizera, prikazale su viđenje atraktivne frizerske mode koristeći zadanu tematiku geometrije. Da bi se postigao konačni izgled frizure, trebalo je predvidjeti svaki pramen posebno te ga ukomponirati s unikatnim ručno rađenim geometrijskim oblicima koji će definirati konačnu izvedbu frizure. Struktura kose, linije lica i sjene modela prikazali su punu vrijednost osmišljenog.

U ukupnom plasmanu najbolju kreaciju avangardne frizure izradila je Tatjana Toplek    Ta, drugo mjesto osvojila je Mirela Stojko, a treća je bila Tihana Miljančić. Natjecale su se još i Ivana Drk, Martina Faič i Gabrijela Cindrić koje kvalitetom svojih radova nisu zaostajale za školskim kolegicama.

Predsjednica stručnog povjerenstva Nives Kocijan, stručni učitelj mentor, napomenula je da je ove godine tematika avangarde uzeta na osnovu pobjedničkih kreacija frizera Shellya Devlina na sjevernoameričkom natjecanju za najboljeg frizerskog stilista, North American Hairstyling Awards.

Idućim fotografijama zabilježeni su bitni trenuci natjecanja.

Rad Tatjane Toplek osvojio je prvo mjesto

Pogled na natjecatelje i njihove modele

Natjecanje viđeno iz ptičje perspektive (ptica: Domesticus vulgaris)

Avangardne frizure