Priloženi dokumenti:
POPIS UDZBENIKA.zip

Aplikacija "Nauči crtati cipelu"

Promotivni video škole

« Prosinac 2018 »

Frizer

TEME ZA ZAVRŠNI RAD

STRUČNO VIJEĆE OSOBNE USLUGE

ŠKOLSKA GODINA 2018./2019.

FRIZER

MENTOR: Nives Kocijan, stručni učitelj savjetnik

1. Parcijalno bojenje kose tehnikom postizanja dvobojnog kontrasta, kreativno šišanje i oblikovanje dnevne frizure.

2. Nijansiranje kose u pramenovima tehnikom „ton na ton“, šišanje kose prema odabranoj fotografiji i oblikovanje moderne frizure.

3. Bojenje kose u jednom stupnju (bojenje izrasta kose) kod prethodno izbijeljene kose bojom, modernizirano geometrijsko šišanje i oblikovanje vjenčane frizure.

4. Nijansiranje kose tonerom, položeno šišanje i oblikovanje frizure kombinacijom punđe i upleta.

5. Parcijalno nijansiranje kose s više modernih boja istog tona, kreativno šišanje i oblikovanje revijske frizure.

6. Svijetljenje površinskih slojeva kose pomoću češlja, standardizirano geometrijsko šišanje i oblikovanje asimetrične frizure.

7. Cjelovito bojenje prosijede kose u moderne tonove, graduirano šišanje i oblikovanje frizure prstima.

8. Bojenje izbijeljene kose u pramenovima u prirodne tonove, slojevito šišanje i oblikovanje večernje frizure.

9. Šatiranje pramenova kose bojama i izbjeljivačem, kreativno šišanje  i oblikovanje fen-frizure.

10. Svijetljenje površinskih slojeva kose tehnikom „balayage“, slojevito šišanje i oblikovanje simetrične frizure.

11. Izrada parcijalne HTO na moderno obojenoj kosi u pramenovima, modernizirani stil šišanja i oblikovanje romantične frizure.

12. Izrada suvremene moderne HTO, šišanje kose prema odabranoj shemi i oblikovanje svečane frizure sa cvjetnim ukrasima.

MENTOR: Karmen Koroš, stručni učitelj

Vlasuljarstvo

1. Bojenje kose u svijetle tonove i izrada vlasnog umetka i njegova primjena u oblikovanju svečane frizure

2. Bojenje kose u tamne tonove i izrada vlasnog umetka i njegova primjena u oblikovanju večernje frizure

3. Izrada pramenova pomoću folija i izrada  fen frizure

Tradicijske frizure

1. Nijansiranje kose kolor šamponom i izrada romantične frizure sa elementima tradicijske (petenica,uplet)

2. Nijansiranje kose preljevom i oblikovanje upleta (obične pletenice ili riblja kost)

3. Bojenje kose u prirodne tonove i oblikovanje svečane frizure sa kombinacijom upleta(pletenice, usukani pramenovi)

NAPOMENA:

U sklopu teme – učenikovog uratka- podrazumijeva se i obavezno oblikovanje kose šišanjem (bez obzira što se ono ne spominje u samom naslovu teme). Učenik je dužan, osim kemijske obrade kose i oblikovanja frizure, praktično prikazati šišanje kose koje će pojasniti u pisanom obliku završnog rada.