« Rujan 2020 »

Kozmetičar

Kozmetičari pomažu ljudima da postignu i očuvaju zdrav i lijep izgled. Oni njeguju kožu i ispravljaju nepravilnosti i nesavršenosti lica i tijela. Rade u kozmetičkim salonima, te se služe različitim aparatima (npr. za elektrodepilaciju, uklanjanje celulita, laserom i solarijem). Njihovi poslovi obuhvaćaju njegu kože lica i tijela, oblikovanje tijela, šminkanje i masažu. Za kozmetičare je vrlo važno dobro poznavanje osnova estetike, dermatologije i anatomije. Kako je riječ o uslužnoj djelatnosti, kozmetičarima ljubaznost i uslužnost, komunikativnost i opća naobrazba moraju biti na prvome mjestu.

Usluge kozmetičara pomažu čovjeku u prilagodbi društvu, dosezanju osjećaja sigurnosti i opuštenosti - dakle stvaranju osjećaja sreće i zadovoljstva. Zato, mladi ljudi koji se opredjeljuju za ovo zvanje, nisu odgovorni samo za vlastiti kvalitetan rad, već i za psihofizičko zdravlje svojih mušterija.

Ovaj posao podrazumijeva stalno učenje i napredovanje u struci, jer bavljenje kozmetikom znači praćenje razvoja širokog kruga djelatnosti - medicine, biokemije, kozmetologije, farmakologije, biologije i ostalih znanosti.

Kozmetičari se nakon završenog školovanja mogu zaposliti u marketingu, kazalištu, na filmu, na televiziji i u obrtništvu ili mogu nastaviti školovanje na veleučilištima i fakultetima.

NASTAVNI PLAN

Nastavni plan - kozmeticar.pdf