Prvi projektni sastanak u sklopu Erasmus+ projekta "I am proud to be European"
Autor: Željka Mihalic, 27. 11. 2019.

S početkom školske godine 2019./2020. Gospodarska škola počela je provoditi nekoliko novih projekata. Jedan je od njih „I am proud to be European“, projekt koji je u sklopu Erasmus+ programa odobrila Nacionalna agencija za mobilnost i programe EU-a.

Glavni je cilj projekta promoviranje manje poznatih lokalnih kulturnih zanimljivosti. Provodit će ga učenici i nastavnici iz Poljske, Hrvatske, Rumunjske, Portugala i Italije.

Zadatak je učenika i nastavnika da kroz projekt pronalaze manje poznata mjesta koja bi mogla postati atraktivna lokalnom stanovništvu i turistima te da promoviraju kulturno nasljeđe svojega kraja, ali i da upoznaju i prihvate razlike i sličnosti vezane uz povijest, kulturu i običaje drugih zemalja partnera na projektu. Osim promocije lokalnih zanimljivosti učenici i nastavnici imat će prilike poboljšati jezične kompetencije, unaprijediti svoja znanja vezana uz moderne tehnologije upotrebom novih web-alata te raditi na tzv. mekim kompetencijama – komunikaciji i sposobnosti rada u grupama.

Na prvom sastanku u sklopu projekta, održanom u poljskom gradiću Przemyslu, sudjelovale su nastavnice Ana-Marija Bogdanović i Željka Mihalic. Od 19. do 22. studenoga 2019. sudjelovale su na nekoliko seminara i radionica. Učenici tamošnje gimnazije organizirali su šetnju gradom i upoznali goste s njegovim znamenitostima.