Posjet televizije BBC
Autor: Željka Mihalic, 4. 7. 2017.

Gospodarsku školu 15. svibnja 2017. godine posjetila je ekipa televizije BBC kako bi snimila video o promociji Europskog tjedna vještina koji je 2016. godine pod motom Otkrij svoj talent prvi put organiziran na razini cijele Europe.

Naime, naša se škola od 8. do 10. prosinca 2016. godine  uključila  u projekt Europske unije pod nazivom Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.  Tijekom tog tjedna učenici su pokazali svoje vještine i predstavili proizvode koje su izradili tijekom redovnog obrazovanja i na stručnoj praksi u inozemstvu, a u školi su održana i predavanja o iskustvima  povezanim s programom Erasmus+.

Cilj uključivanja Gospodarske škole u obilježavanje Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju bio je promocija strukovnog obrazovanja.

Dvojica snimatelja i jedna novinarka snimili su intervju s ravnateljem Gospodarske škole, nastavnicom Vesnom Stunković i učenicima. Cilj snimanja videa jest promocija Europskog tjedna vještina i najava novog Tjedna koji će se održati od  20. do 24. studenoga 2017.

Pitanja su bila vezana uz iskustva tijekom Tjedna vještina, održane radionice, uz odjeke i učinke Tjedna na našu školu, ponovno planiranje njegova održavanja i sl.

Snimljeni su učenici na praktičnoj nastavi u frizerskom, cvjećarskom i voćarskom praktikumu, a ekipa   je posjetila i plastenik na školskoj ekonomiji.

Nadamo se da će naše pozitivno iskustvo biti korisno, a promotivni video možete vidjeti ovdje.