Učenici se predstavili radionicama u "Međimurki"
Autor: Željka Mihalic, 17. 12. 2016.

Vrijeme adventa ove se godine u "Međimurki", čakovečkoj robnoj kući, obilježava na poseban način. Pod sloganom "Međimurka Međimurcima" svaki se dan od 17 do 19 sati ondje svojim programom predstavlja određena skupina, među ostalima i srednjoškolci.

Učenici naše škole svoje su vještine pokazali u srijedu, 14. prosinca. Krojači su izrađivali prigodne božićne ukrase, pismoslikari božićne čestitke, frizerke su prolaznicima izrađivale romantične frizure s upletima kose, a kozmetičarke su prikazale kako nanijeti božićni make-up. Cvjećari su radionicom "Božić na stolu" pokazali kako prigodnim ukrasom obogatiti božićni stol, a vrtlari su izradili minivrt u boci. Prolaznicima su posebno zanimljive bile "pijane naočale" pomoću kojih su, pod vodstvom budućih tehničara cestovnog prometa i vozača, mogli iskusiti kakva je percepcija osobe pod utjecajem alkohola ili droge. Također, učenici su posjetiteljima dijelili jabuke s prigodnim porukama.

Vjerujemo da su učenici radionicama razveselili Međimurce te na najbolji način - vještinama, kreativnošću i pristupačnošću, promovirali svoja buduća zanimanja.

Kako nam je bilo, pogledajte na fotografijama!