Dan Županije - štand
Autor: Željka Mihalic, 8. 5. 2016.

Gospodarska škola se u subotu, 30. travnja 2016. godine, pridružila obilježavanju Dana Međimurske županije.

Učenici  Maja Hren iz  3.KPO razreda, Viktor Mesarić uz 1. PT razreda i Ivana Maček iz 2. PT razreda s profesoricom Karmenkom Tomašek uredili su štand i prodavali prozvode koje su izradili učenici i nastavnici iz sektora Poljoprivrede te Tekstila i kože. Od poljoprivrednih proizvoda ponudili smo proizvode od jabuke (čaj, čips, ocat, aromatizirani ocat, cider) i vino, a od tekstilnih proizvoda ponudili smo torbe s međimurskim motivima, terapeutske jastuke od lavande te kožne novčanike i privjeske. Svi su proizvodi rezultat rada učenika i nastavnika, ručno izrađeni i unikatni što su mogli prepoznati svi oni koji su zavirili na naš štand. Zainteresirane posjetitelje upoznali smo sa svim školskim proizvodima, mogli su ih isprobati i uvjeriti se u kvalitetu.

Osim toga, prezentirali smo način nastajanja pojedinih proizvoda na praktičnoj nastavi, a posebno smo istaknuli sudjelovanje na brojnim međunarodnim projektima na kojima stvaramo ideje za nove proizvode i razvijamo nove vještine. Tako su  Viktor Mesarić i Ivana Maček predstavili Erasmus + projekt pod nazivom A.P.P.L.E.S. i proizvode od jabuke koje su proizveli na praktičnoj nastavi i u sklopu učenicke zadruge Jabuka.

Jedan je od ciljeva Ersmus + projekta, ali i naše školske zadruge, razvijanje poduzetničkih vještina kod učenika, a ovo je bila idealna prilika da proizvedene proizvode predstavimo široj javnosti.