DVOTJEDNA PRAKTIČNA NASTAVA FRIZERA U CELJU
Autor: Željka Mihalic, 11. 4. 2016.

Zahvaljujući projektu Erasmus+ „Small steps forward“, učenici trećeg razreda zanimanja frizer, od 6. do 19.3.2016. godine, praktičnu nastavu obavljali su u Celju u Sloveniji.

Praktična nastava učenika odvijala se u Šolskom centru Celje u frizerskim radionicama Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko i u poznatim frizerskim salonima: Salon Fantazija (David Vuzem), SPA Celje (Zoran Pasarič), Ksfh-Kristijan styling frizerska hiša (Kristijan Petek), Studio Jana (Jana Bizjak) i Salon Aleksandra Lever.

Učenici su u školi imali prilike upoznati način rada i tijek školovanja svojih kolega, učenika iz Celja. Praktične vježbe radili su na ženskim i muškim modelima, modelima lutkama i u paru s učenicima frizerima iz Slovenije. U salonima učenici su imali prilike učiti i educirati se od strane poznatih frizerskih imena. Ujedno su bili uključeni u sve praktične zadaće predviđene programom koji obuhvaća završetak obrazovanja frizera. Učenici su doista pokazali vrlo profesionalan odnos prema radu, postavljenim zadacima i samim time „zabilježili“ pozivnicu za suradnju dogodine.

Slovenski obrtnici prepoznali su poznavanje stručno-teorijskih znanja i praktične vještine naših učenika što nam jasno govori da se učenici stručno podučavaju u praktičnom programu izobrazbe i da su većim dijelom spremni za tržište rada. Frizeri obrtnici doista su bili oduševljeni našim učenicima.

Voditeljica učenika u projektu bila je Nives Kocijan, nastavnica frizerske struke, savjetnica.