Press konferencija za projekt VTT -Firm
Autor: Velimir Posavec, 13. 9. 2013.

AKTIVNOST 3.2.3

“Inovativne metode u praktičnoj nastavi uvođenjem prijevozničke i logističke vježbeničke tvrtke“ (VTT – Firm)

Čakovec: 10. rujna, 2013.

Gospodarska škola Čakovec, Vladimira Nazora 38, Čakovec

Poštovana / poštovani,

Gospodarska škola Čakovec s vodećim partnerom, Strojarskom i prometnom školom Varaždin, i partnerima na projektu, Školom za cestovni promet Zagreb i Elektrotehničkom i prometnom školom Osijek, provode project „Inovativne metode u praktičnoj nastavi uvođenjem prijevozničke i logističke vježbeničke tvrtke - VTT-Firm“. Press konferencija je održana u utorak, 10. rujna 2013. u 11.00 sati u prostorijama Gospodarske škole u ulici Vladimira Nazora 38 u Čakovcu.

Vrijednost projekta je 95.954,93 €, a 80% sredstava (76.744,75 €) predstavlja financijsku potporu Europske Unije iz IV. komponente IPA Programa koja se ostvaruje kroz ugovor s Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Preostalih 20% sredstava (19.210,18 €) financira Strojarska i prometna škola Varaždin i njezini partneri. Projekt je trajao 12 mjeseci.

Kroz projektne aktivnosti nastavnici naših škola educirani su u realnim, suvremenim prijevozničkim i logističkim tvrtkama u okruženju (KOS Transporti Varaždin, GPP Osijek, Gebrueder Weiss Zagreb);  izrađeni su i provedeni nova metodologija i program edukacije učenika; registrirane su virtualne vježbeničke tvrtke; nabavljeni su specijalizirani računalni programi i oprema uz pomoć kojih su učenici dobili priliku da se osposobe za rad u realnom sektoru kroz rad u virtualnim vježbeničkim tvrtkama za promet i logistiku. Učenici zanimanja tehničar cestovnog prometa i tehničar za logistiku i špediciju povećali su svoje kompetencije i sada su konkurentniji i spremniji za izlazak na tržište rada.

Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih predan je zahtjev za izmjenu i dopunu nastavnog plana i programa za nastavni predmet  Praktična nastava  za zanimanje tehničar cestovnog prometa i tehničar za logistiku i špediciju s ciljem da se praktična nastava u 3. i 4. razredu tih zanimanja izvodi kao obvezan predmet u vježbeničkoj tvrtki kako bi se buduće generacije učenika spomenutih zanimanja kvalitetnije educirale u cijeloj državi, a ne samo u školama koje provode projekt. Kroz novi program učenici stječu vještine potrebne za sutrašnji svijet rada i bivaju osposobljeni da bolje odgovaraju zahtjevima gospodarstva u prijevozničkom i logističkom poslovanju te prema svim postavljenim zadacima s kojima se mogu susresti u radu pokazuju traženu samostalnosti i odgovornost. Ishodi učenja su mjerljivi i ocjenjivi.

S poštovanjem,

Koordinator projekta:

mr.sc. Stjepan Novak, dipl.ing.

Ravnateljica:

Sabrina Blajda, dipl.ing.

Izvor: Stjepan Novak, prof.