Građanski odgoj i obrazovanje
Autor: Nenad Breslauer, 9. 6. 2013.

Projekt GŠ zapažen na županijskoj i državnoj smotri projekata

Učenici 2. CP razreda iz godine u godinu stasaju u sve aktivnije i odgovornije građane. Ove su godine izradili projekt Kada glazba zagluši uši, u okviru kojeg su se bavili važnošću brige za zdravlje te svoju i sigurnost ostalih sudionika u prometu.

S projektom su upoznali nekoliko razrednih odjela u školi, roditelje na roditeljskom sastanku, predstavili su ga na Danima otvorenih vrata škole, u Policijskoj upravi međimurskoj te na županijskim i međužupanijskim stručnim vijećima nastavnika iz različitih obrazovnih područja. Osim toga, predstavili su ga na II. županijskoj smotri projekata iz područja Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo za osnovne i srednje škole Međimurske županije - Projekt građanin održanoj 22. ožujka 2013. u Srednjoj školi Čakovec te na Državnoj smotri projekata koja je 20. svibnja 2013. održana u prostorijama zagrebačke Gradske skupštine. Vrijedi spomenuti da je problematika kojom su se učenici bavili izazvala velik interes. Ulogu predstavljača projekta uspješno obavljaju učenici Filip Paler, Helena Kopasić, Helena Zdolec, Neven Pintarić i Filip Golub.

Sl. 1. – Učenici Gospodarske škole predstavljaju projekt na II. županijskoj smotri projekata iz područja građanskoga odgoja i obrazovanja u Srednjoj školi Čakovec…

Sl. 2. - … te na Državnoj smotri projekata 22. svibnja 2013. održanoj u Starogradskoj vijećnici u Zagrebu

Sl. 3. – U okviru sudjelovanja na Državnoj smotri u Zagrebu posjetili su i Sabor RH