Međunarodno natjecanje plakata na temu "Ruski jezik - jezik svijeta i mira"
Autor: Nenad Breslauer, 13. 5. 2013.

Rusko-švedska udruga kulture u Göteborgu (Švedska) krajem 2012. godine objavila je međunarodno natjecanje plakata na temu "Ruski jezik - jezik svijeta i mira" za djecu koja govore ruskim jezikom i mladež u dobi 8 - 22 godine koja uči ruski jezik kao drugi materinski jezik.

Slogan natjecanja je:

"Što je za vas znak da je ruski jezik - jezik svijeta i mira."

Sve nas ujedinjuje kultura, povijest i jezik. Gdje god bi mi živjeli, u kakav god ugao svijeta bi nas odnijela sudbina - mi nosimo u sebi zrno ruske kulture, ruske nacionalne tradicije i mentalitet. Mi sanjamo i mislimo o ruskom jeziku. Upravo zbog toga, rusko-švedska udruga kulture u Göteborgu (Švedska) krajem 2012. godine objavila je međunarodno natjecanje plakata na temu "Ruski jezik - jezik svijeta i mira" za djecu koja govore ruskim jezikom i mladež u dobi 8 - 22 godine koja uči ruski jezik kao drugi materinski jezik. Jedan od osnovnih ciljeva natjecanja je upoznati mladež s činjenicom da ruski jezik nema granica. U cijelom svijetu poznate su priče A. S. Puškina, otkrića M. V. Lomonosova, pobjede ruskih sportaša te ruske tradicije gostoprimstva. Upravo ruski narod i njegovi znanstvenici, velikani kulture i nauke stvaraju imidž Rusije i ruskog jezika.

Slogan natjecanja je:

"Što je za vas znak da je ruski jezik - jezik svijeta i mira."

Učenici koji uče ruski jezik kao drugi materinski jezik u  školama Čakovca sudjelovali su u natjecanju plakata u dobnim kategorijama 8 - 12 i 13 - 16 godina. Po odabiru komisije u finalu je učenik Gospodarske škole Čakovec Damir Đorđević.

ČESTITAMO!