Dan otvorenih vrata u Gospodarskoj školi Čakovec
Autor: Nenad Breslauer, 8. 4. 2013.

Kao što je bilo najavljeno, u subotu 6. travnja 2013. godine  Gospodarska škola Čakovec otvorila je vrata svim učenicima završnih razreda osnovnih škola, njihovim učiteljima i roditeljima.

Učenike su dočekali profesori i proveli ih kroz radionice na kojima su predstavljena sva zanimanja. Učenici su mogli saznati sve o programu, projektima, praktičnoj nastavi i mogućnostima nakon završetka četverogodišnjeg zanimanja. Također, učenici trogodišnjih smjerova prezentirali su svoj rad: izradu narukvica, košarica od šibe, torbica, šišanje i bojanje kose, masaže, pedikuru, izradu vlastitog sapuna, simulaciju vožnje. Ispričali su svoja iskustva, ukazali na zadovoljstvo izabranim zanimanjem, a buduće učenike upoznali su i s mogućnostima stipendiranja.

U nekim radionicama, zainteresirani učenici mogli su i sudjelovati, a dobili su i prigodni poklon. Tijekom razgledavanja učenici su mogli pratiti modnu reviju i prikaze filmova. Nakon svih radionica posjetitelji su se okrijepili sokom i sušenim jabukama  u školskom podrumu.

Vjerujemo da smo uspjeli budućim učenicima prezentirati kvalitetan i kreativan rad naših učenika i nastavnika i izražavamo želju da nam se pridruže sljedeće školske godine.

U fotogaleriji donosimo kratki pregled radionica.

Cvjećari su prezentirali narukvice, ogrlice i prstenje

Prezentacija košarica od šiba

Kozmetičerke su nam otkrile tajne masaže

Frizeri su pokazali svoju kreativnost i vještine

Učenici su nas upoznali s pravima žena

Provjeravali smo znanje engleskog i njemačkog jezika uz slatke nagrade

Učenici na dodatnoj nastavi iz kemije izrađuju i kreiraju svoje sapune

Svoju kreativnost pokazali su i pismoslikari svojim radovima kojima ukrašavaju školske zidove

Neki su odmah pronašli buduće zanimanje u sektoru prometa, a svoje vještine mnogi su i pokazati. Učenici mogu upisati zanimanje vozač motornog vozila, tehničar cestovnog prometa i tehničar za logistiku i špediciju.

Krojači su pripremili poklone i tako pokazali rezultate svoga rada

Poljoprivredni tehničari predstavili su nove tehnologije u poljoprivrednoj proizvodnji, mogućnost prakse izvan Hrvatske, sudjelovanje u europskim projektima te velike mogućnosti nastavka školovanja na bilo kojem fakultetu nakon polaganja državne mature.