Natjecanje i smotra iz biologije 2013.
Autor: Nenad Breslauer, 15. 3. 2013.

Gospodarska škola bila je 14. ožujka 2013. domaćin Županijskog natjecanja iz biologije za učenike srednjih škola. Učenici su se natjecali u znanju, a održana je i smotra samostalnih istraživačkih radova.

Na natjecanju u znanju sudjelovali su učenici Gimnazije Josipa Slavenskog, Srednje škole Čakovec i Srednje škole Prelog. Ukupno se natjecalo 21 učenika. Najbolji su predloženi za državno natjecanje. Svim učenicima čestitamo na uloženom trudu i rezultatima.

Natjecanje u znanju:
Natjecanju u znanju pristupila su 22 učenika iz 4 kategorije natjecanja(3.4.5. i 6. ili 1. 2. 3. i 4. razred gimnazije), iz Gimnazije J.S. Čakovec, Srednje škole Prelog, i Srednje škole Čakovec.

Za državno natjecanje Županijsko povjerenstvo predlaže:

- GRUDIĆ KARLA, učenika 1. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.
- ŠIMUNIĆ LUCIJU, učenicu 3. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.
- VUKOVIĆ SINDY, učenicu 3. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.
- AGIĆ ANTONIA, učenika 3. razreda Srednje škole Čakovec.(U tablici označeno bold)

Natjecanje u samostalnim istraživačkim radovima:
Na županijskoj razini natjecanja samostalni istraživački rad  za državno natjecanje izlagalo je 6 učenika iz 2 srednje škole:
-Antonija Jančec sa temom POPULACIJA VRANE GAČAC(Corvus frugilegus L.) U URBANOM EKOSUSTAVU GRADA ČAKOVCA OD 1995. DO 2013. GODINE; mentor: dr. sc. Žaklin Lukša prof. savjetnik ;Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec (2. razred)

-Đesika Kolarić sa temom PRISUSTVO METALA U UZORCIMA PROPOLISA S PODRUČJA MEĐIMURJA; mentor: dr. sc. Žaklin Lukša prof. savjetnik;Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec ( 2. razred)

-Stela Krušelj i Luka Šestan sa temom RAZLIKE U MORFOLOŠKIM KARAKTERISTIKAMA UČENIKA OSNOVNE I SREDNJE ŠKOLE; mentor: Marko Možek, prof,;Srednja škola Prelog (1. razred)

-Daria Vuk i Dora Rašan sa temom MAKROBESKRALJEŠNJACI SEDIMENTA RIJEKE DRAVE I DUBRAVSKOG JEZERA; mentor. Mišo Rašan, prof.savjetnik; Srednja škola Prelog (2. razred)

Za natjecanje na državnoj razini, bez izrađivanja ljestvica poretka u županiji, Županijsko povjerenstvo je predložilo sve izložene radove.