Šest mladih psihologica održalo predavanje i radionice
Autor: Nenad Breslauer, 1. 3. 2013.

U četvrtak 28. veljače u Gospodarskoj školi Čakovec održano je predavanje na temu "Poštujem sebe, poštujem tebe".

Šest mladih, no već vrlo iskusnih i izuzetno kvalitetnih međimurskih školskih psihologica Tena Škvorc, Irena Šestak, Kristina Horvat, Martina Barat, Marta Vugrinec i Lucija Matjačić ponovo su se vrlo iskazale, organiziravši i održavši predavanja i praktične, zabavne i korisne radionice za međimurske učitelje i nastavnike, na temu poticanja samopoštovanja učenica i učenika.

Učitelji i nastavnici, ukupno 60-tak prisutnih, mogli su uživati u stručnom, kratkom i jasnom predavanju, te u sadržajnim i zabavnim radionicama u manjim skupinama, na kojima su mogli usvojiti praktične psihološke "alate" za prepoznavanje razine samopoštovanja učenika kojima predaju, i kao najvažnije mogli su usvojiti praktične alate za poticanje i razvoj učeničkog samopoštovanja.

Nakon zanimljivog kraćeg predavanja i radionica, nazočni međimurski učitelji i nastavnici su se razišli s osnovnom porukom da je barem više ovakvih događaja, na kojima se istodobno i saznaju dragocjena psihološka znanja i stječu praktično primjenjive vještine, a sve u vrlo ugodnom okružju i ležernom ozračju.

Posebna zahvala na domaćinstvu upućuje se Gospodarskoj školi u Čakovcu (koja je ustupila prostor) i njezinoj uvijek nadasve susretljivoj i ljubaznoj ravnateljici Sabrini Blajda.