Županijsko natjecanje učenika poljoprivredne struke iz Gospodarske škole Čakovec
Autor: Nenad Breslauer, 28. 1. 2013.

U našoj školi u ponedjeljak, 28. siječnja 2013. godine,  održano je Županijsko natjecanje učenika poljoprivredne struke iz područja aranžiranja pod nazivom Flora  i iz područja razmnožavanja biljaka pod nazivom Agro. Na natjecanju Flora sudjelovali su  učenici trećih razreda zanimanja cvjećar, a na natjecanju Agro učenici četvrtih razreda zanimanja poljoprivredni tehničar – opći smjer.

Na Flori je sudjelovalo 7 cvjećara iz 3. CV razreda. Natjecanje se sastojalo od pismene provjere znanja o dekorativnim lončanicama i praktičnog dijela. Teme za praktični rad bile su izrada vegetativnog buketa i cvjetne narukvice za djeverušu. Natjecanje je prema zahtjevnim kriterijima pratilo i ocjenjivalo povjerenstvo profesora poljoprivredne struke predmeta. Najbolji rezultat postigla je učenica  Melissa Krušec ,a  za natjecanje ju je pripremila Ljiljana Škrobar, prof. savjetnik.

Na natjecanju Agro sudjelovalo je 13 budućih poljoprivrednih tehničara iz 4. PT razreda pod mentorstvom prof. Dunje Geršak. Nakon pismenog dijela natjecanja, učenici su pokazali svoje znanje i vještinu sjetve različitih biljnih vrsta. Povjerenstvo sastavljeno od profesora poljoprivredne struke predmeta ocjenjivalo je uratke učenika. Najbolja na natjecanju bila je učenica  Barbara Fučec.