Realiziran prvi dio mobilnosti u Frankfurtu
Autor: Velimir Posavec, 6. 2. 2013.

Na natječaju 2012. godine Agencija za mobilnost i programe EU, odobrila je projekt Gospodarske škole „SEU-Spremni u EU“.

To je IVT-mobilnost (stručna praksa za učenike), potprograma Leonardo da Vinci namijenjenog strukovnom obrazovanju, Programa za cjeloživotno učenje Europske komisije. Projekt će omogućiti stručnu praksu za 40 učenika prometnih zanimanja naše škole kroz dvije godine.

U projekt je ove godine bilo uključeno 19 učenika iz sljedećih zanimanja: tehničar cestovnog prometa, tehničar za logistiku i špediciju i vozač motornog vozila. Prije odlaska u Frankfurt, u školi su održane pripremne jezične, kulturološke i stručne radionice za sve zainteresirane učenike.

Na put smo krenuli uz vodstvo ravnateljice Sabrine Blajda, profesorice Brankice Vlahek- Ivek i profesora Vladimira Šoštarića. Partner u ovom projektu nam je Hrvatski gospodarski savez iz Frankfurta koji je organizirao stručnu praksu za učenike. Voditelj Hrvatskog gospodarskog saveza, Mario Šušak, pronašao je tvrtke u kojima se odvijala praksa, osigurao nam je smještaj i organizirao ostale aktivnosti.

Ovisno o struci, praksu smo obavljali u špediciji, u autokućama i na tehničkom pregledu vozila. Tijekom obavljanja prakse vodili smo dnevnik rada, a na kraju smo dobili certifikat kao potvrdu o uspješno odrađenoj praksi. Naravno, uz stručnu praksu, imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje Frankfurta, druženje, razmjenjivanje znanja i iskustva.