Božićni sajam Gospodarske škole Čakovec
Autor: Nenad Breslauer, 2. 1. 2013.

Zadnji dan prvog polugodišta, 21. prosinca, održao se najavljeni, prvi Božićni sajam u Gospodarskoj školi Čakovec. Ovaj sajam povezao je djelatnike, učenike i roditelje, a temeljni cilj bio je humanitarno djelovanje, osobito u ovo predbožićno vrijeme.

Sajam je otvorila ravnateljica Sabrina Blajda pozdravivši sve prisutne, nakon čega su posjetitelje kroz cijeli program vodili učenici Barbara Fučec iz 4. PT iJosip Kranjčec iz 3. F. Uživili su se u ulogu i ništa nije promaknulo njihovu budnom oku. Posjetitelji su mogli vidjeti rezultat mjesečnih priprema učenika, roditelja i djelatnika; njihove proizvode i umijeća.

Uživali su u prehrambenim proizvodima: toplim sendvičima, vrućim krumpirićima, domaćim delicijama, kolačima, kokicama, kavi i sokovima. Mogli su izaći s novom frizurom, uređenim noktima te s originalnim poklonom za članove obitelji. Za zabavni dio sajma pobrinuli su se naši svirači, pjevači, plesači, mažoretkinje i glumci koji su dodatno zagrijali atmosferu. Cijeli je sajam odisao pozitivnom energijom jer smo, u božićnom duhu, ovim događajem pomagali najpotrebnijima: našim učenicima i prijateljima, a dio sredstava namijenili smo UNICEF- ovu projektu „Škole za Afriku“.

Učenici su za svoj trud bili i nagrađeni. Treći razred frizera privukao je posjetitelje sjajnim pletenicama i različitim vrstama kave i prikupio je najviše sredstava, a drugi razred cvjećara svoje je proizvode najljepše prezentirao. Škola ih je nagradila jednodnevnim kupanjem na Gradskim bazenima Marija Ružić u Čakovcu.

U 13 sati završila je ova humanitarna, božićna priča, a učenike smo potaknuli na važnost pomaganja drugima i pobudili smo osjećaj sreće i zadovoljstva nakon učinjenoga dobrog djela.