17. MEĐUNARODNA IZLOŽBA CVIJEĆA
Autor: Nenad Breslauer, 10. 10. 2012.

U Varaždinu je 29. rujna, kao popratni program Varaždinskih baroknih večeri, otvorena 17. međunarodna izložba cvijeća, na kojoj je svoje cvjetne kompozicije, instalacije i aranžmane predstavilo 40 izlagača iz Hrvatske i inozemstva.

Tema je izložbe Barok-glazba-cvijeće, a podtema Varaždin i gradovi partneri. Budući da je Varaždinskim baroknim večerima ove godine zemlja partner Austrija, floristi su koncepciju izložbe prilagodili obilježjima te zemlje i Varaždina, pa su uglavnom kombinirali crvenu i bijelu boju.

Učenici i učenice naše škole: Leonard Posavec, Ivona Cirkvenčić, Sara Flinčec, Simona Jarni, Doris Matjašić, Novak Deborah, Valentina Perčić, Anja Bakan, Dijana Bočkaj, Anamarija Bukovec, Karolina Debelec i Stefani Strah, su uz pomoć svojih mentora prof. Biserke Vojnović, prof. Dunje Geršak, prof. Rusa Trajkova i prof. Karmele Radošević osmislili i postavili nekoliko izložbenih eksponata.

U sklopu izložbe, održano je 6. međunarodno natjecanje učenika poljoprivrednih škola u aranžiranju cvijeća na zadanu temu „dekoriranje školske stolice“. Sudjelovali su učenici iz četiri slovenske i pet hrvatskih škola. Našu školu predstavljale su učenice 3.cv razreda Melissa Krušec i Kristina Vugrinec, njihove mentorice bile su prof. Ljiljana Škrobar i prof.Karmela Radošević. Naše učenice osvojile su i dijele četvrto mjesto.

Pprodajni dio bio je smješten na Stančićevom trgu, a prodavali su zadrugari učeničke zadruge „Jabuka“, uglavnom  proizvode nadahnute lavandom i krojačkim kreacijama koje su sami izradili.