TERENSKA NASTAVA UČENIKA EKONOMSKE I TRGOVAČKE ŠKOLE ČAKOVEC NA EKONOMIJI U MIHOVLJANU
Autor: Jelena Smrtić, 6. 6. 2012.

U ponedjeljak, 28.svibnja.2012. g., učenici i profesori  Ekonomske i trgovačke škole Čakovec posjetili su, u okviru terenske nastave, našu ekonomiju u Mihovljanu.

Ondje su se upoznali s praktičnim radom učenika smjera poljoprivredni tehničar, vrtlar i cvjećar.

Naši profesori i učenici informirali su  goste  o tehnologijama  uzgoja poljoprivrednih, ratarskih, voćarskih i cvjećarskih kultura te načinu skladištenja i plasmanu svojih proizvoda te su na taj način učenici ETŠ-a iz obrazovnog sektora ekonomija, trgovina, poslovna administracija ,uprava i turizam dobili cjelovitu sliku rada učenika u neposrednoj proizvodnji živežnih namirnica i cvijeća. Poseban interes  učenika  izazvala je nova tehnologija hidroponskog uzgoja povrća.

Velika je važnost povezivanja srednjoškolaca  različitih strukovnih usmjerenja koji će po završetku obrazovanja biti upućeni na uzajamnu poslovnu suradnju. Taj oblik suradnje jedan je u nizu aktivnosti koje provode naše dvije škole kroz aktivan rad u okviru  ogranka Hrvatskog pedagoško - književnog zbora  Međimurske županije.