PROŠIRENA SJEDNICA STRUKOVNE GRUPE ZA TEKSTIL I OBUĆU
Autor: Jelena Smrtić, 14. 4. 2012.

HGK - Županijska komora Čakovec organizirala je 11. travnja 2012.  proširenu sjednicu Strukovne grupe za tekstilnu i obućarsku struku.

Tom je prilikom Gospodarska škola ugostila predstavnike istaknutih međimurskih tvrtki Jelen d.d., Modna d.o.o., MEISO d.d., Nostro d.o.o., HAIX obuća d.o.o., DIKA štik d.o.o., Čateks d.d. te Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Osim njih sjednici su bili nazočni i ravnateljica škole te djelatnici iz područja tekstila.

Sjednicom je predsjedao predsjednik Strukovne grupe  tekstilne i obućarske grupe HGK – ŽK Čakovec Damir Vitez, dipl. ing. Tema je bila obrazovanje učenika za potrebe tekstilne i obućarske industrije u Međimurskoj županiji.  U posljednje je vrijeme sve veća potreba za kvalificiranim kadrom u obućarskoj i tekstilnoj industriji, ponajviše zbog dobi djelatnika u toj gospodarskoj grani. Poseban je problem u obućarskoj industriji taj što se na području Međimurske i okolnih županija trenutačno ne obrazuju kadrovi tog profila.  S obzirom na to da na županijskom području postoji nekoliko obućarskih tvrtki, ali i planovi za otvaranje novih postrojenja, ravnateljica Gospodarske škole Sabrina Blajda, dipl. ing., pokrenula je inicijativu pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta za otvaranjem obućarskog smjera u Gospodarskoj školi.  Djelatnici Gospodarske škole u sklopu profesionalne orijentacije učenika završnih razreda osnovnih škola na području Međimurske županije poseban naglasak stavljaju upravo na to zanimanje.

Sudionici sjednice i ostali zainteresirani pozvani su na Dan otvorenih vrata Gospodarske škole koji će se održati 24. travnja 2012. Tom će se prilikom moći neposredno susreti s potencijalnim učenicima krojačkog i obućarskog usmjerenja.

.

ostatak slika možete pogledati u foto-galerij škole

Izvor: Dubravka Šantl, dipl. ing., Ana-Marija Bogdanović, univ. bacc. ing. techn. text.