FRIZERI-DRŽAVNI PRVACI
Autor: Nenad Breslauer, 6. 3. 2012.

U sklopu međunarodnog sajma „Dani ljepote“ na Zagrebačkom velesajmu održano je državno natjecanje učenika srednjih strukovnih škola zanimanja frizer. Našu školu predstavilo je dvoje učenika, završnog trećeg razreda zanimanja frizer Karla Huzjak i Nikola Blažinčić. Natjecanje je održano u muškoj i ženskoj kategoriji frizura, a tema natjecanja bila je „Kralj i kraljica maturalne noći“.

Karla Huzjak natjecala se u muškoj kategoriji frizura i u ukupnom je plasmanu osvojila 1.mjesto. Učenica je najprije je trebala izraditi večernju frizuru, a zatim na istom modelu šišanje sa dnevnom sportskom frizurom. Nikola Blažinčić natjecao se u ženskoj kategoriji frizura te je isto tako osvojio 1.mjesto.

Učenik je u prvoj kreaciji trebao prikazati šišanje sa dnevnom frizurom po izboru, a u drugom radu večernju frizuru. Ocjenjivala se boja kose modela, odjeća  i make-up  Bilo je zadano i vrijeme friziranja modela. Ukupno je sudjelovalo 8 natjecatelja u muškoj i 13 natjecatelja u ženskoj kategoriji frizura. Mentorica učenicima bila je Nives Kocijan koja ističe: “ Nagrađeni  učenici  pokazuju izniman interes i talent za struku i doista su postigli rezultat vrijedan divljenja. Dva 1.mjesta u muškoj i u ženskoj kategoriji govore sama za sebe. Lijep je osjećaj kad vas kolege mentori ostalih strukovnih škola pitaju, pa što to radite s tim učenicima u Čakovcu?, a ja odgovorim, eto vidite, samo radimo.“

Frizersko natjecanje i sajam kozmetike  posjetili su svi učenici Gospodarske škole zanimanja frizer, kozmetičar i pediker.

ostatak slika možete pogledati u foto-galerij škole.

Izvor: Nives Kocijan