MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE FRIZERA
Autor: Nenad Breslauer, 1. 3. 2012.

BRONCA ZA KARLU HUZJAK

Srednja škola Krapina bila je domaćin međužupanijskog natjecanja frizera. Natjecali su se  učenici srednjih škola sjeverozapadne hrvatske. Gospodarsku školu Čakovec predstavila je Karla Huzjak, učenica 3. razreda koja se natjecala u muškoj kategoriji frizure i u ukupnom plasmanu osvojila 3. mjesto. Natjecatelji su strogo se pridržavajući propozicija natjecanja najprije trebali kreirati mušku kreativnu frizuru slobodnog stila, a potom su na istom modelu lutke trebali prikazati klasično šišanje kose i fen-karee frizuru.

Stručni ocjenjivački sud strogo je vodio računa o nijansiranju kose, zadanoj duljini kose, vremenu friziranja, odjeći modela. Svako nepridržavanje pravila kažnjavalo se negativnim bodovima. Ocjenjivao se tehnički doseg rada i kreativnost izrade. Frizure su svojom linijom, bojom i izradbom morale imati mušku izražajnost i modnu aktualnost. Natjecatelji su osim praktičnih vještina odmjerili snage i u provjeri stručno-teorijskih sadržaja. Učenicu je za natjecanje pripremala mentorica Nives Kocijan koja ističe da su svake godine natjecanja zahtjevnija jer su tehničke kategorije frizura znatno složenije i u razini svjetskih natjecanja profesionalnih frizera. Predsjednica povjerenstva za praktični dio natjecanja bila je Ana Markovinović međunarodni sudac za frizerska natjecanja. Karla i njezina mentorica plasirale su se na državno natjecanje koje će se krajem travnja održati u Šibeniku.

Izvor: Nives Kocijan