« Prosinac 2020 »

Strukovno obrazovanje i osposobljavanje , Ključna aktivnost 1

Cilj je programa Erasmus+ poboljšanje kvalitete strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u cijeloj Europi te pružanje prilika učenicima i osoblju u programima strukovnog obrazovanja za usavršavanje u inozemstvu.

U okviru Ključne aktivnosti 1 - Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, učenici, pripravnici i vježbenici u programima strukovnog obrazovanja imaju priliku obavljanja prakse u inozemstvu, uključujući:

- poduzeća ili neka druga radna mjesta (npr. u javnoj ili nevladinoj organizaciji)
- strukovne škole s razdobljima učenja temeljenog na radu u nekom poduzeću

Agencija za mobilnost i programe EU u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2015. g. za program Erasmus+- Ključna aktivnost 1, područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, rok 04.03.2015. godine prihvatila je projektni prijedlog konzorcija Gospodarske škole Čakovec, Srednje škole „Arboretum Opeka“ i Srednje gospodarske škole Križevci

Naziv projekta:  Inter-Agro-Flora

Trajanje:  1. godina, 1.06.2015. – 31.5.2016.

Vrijednost projekta: 174.634,00 EUR

Projekt pod nazivom INTER-AGRO-FLORA je  projekt konzorcija triju hrvatskih škola iz područja poljoprivrede. Škole koje čine konzorcij su Gospodarska škola iz Čakovca, Srednja škola Arboretum Opeka Marčan i  Srednja gospodarska škola Križevci. Projekt je namijenjen učenicima poljoprivrednih zanimanja u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemnim poduzećima i školskim ustanovama.

Ciljevi projekta su stjecanje i povećanje stručnih kompetencija učenika, povećanje kvalitete poučavanja, povezivanje obrazovnog sektora i tržišta rada, internacionalizacija ustanove, ali i povećanje jezičnih kompetencija učenika, razvijanje samostalnosti, upoznavanje drugih kultura, načina života i običaja zemlje domaćina.

Projektni inozemni partneri :

- Ocean Orchdis iz Slovenije

- Biotehnički centar Naklo

- Dionisios Agricultura Biologica iz Španjolske

- SODR w Modliszewicach iz Poljske

- Konig GbR iz Njemačke

- Instituto tecnico statale Ignacio Calvi iz Italije

Više o samom projektu možete pročitati na mrežnoj stranici projekta:

Natječaj  za prijavu  učenika u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemstvu

Gospodarska škola objavljuje natječaj  za prijavu učenika kojima će se dodijeliti financijska potpora za obavljanje stručne prakse u  inozemnim poduzećima i školama u ljetnom periodu školske godine 2014./2015. i tijekom školske godine 2015./2016.

Postupak izbora odvijat će se u dva kruga:

1. krug – prijava sudionika za odlazak na stručnu praksu u inozemnu ustanovu ili školu
2. krug - izbor kandidata/kandidatkinje za odlazak na stručnu praksu odabranih od Povjerenstva za izbor kandidata

Prije odlaska na stručnu praksu svi zainteresirani učenici moraju proći pripremne radionice, a prva Europass radionica održat će se  u srijedu, 10.06.2015.  i  četvrtak, 11.06.2015. prema slijedećem rasporedu:

1. grupa cvjećar. vrtlar, pomoćni cvjećar 2 i 3. razred – srijeda, 10.06.2105., 7. i 8. sat jutarnja smjena
2. grupa poljoprivredni tehničar, 3. i 4. razred – četvrtak , 11.06.2015., 5. i 6. sat jutarnja smjena

Ciljevi Europass radionice:

- priprema učenika za prijavu za sudjelovanje u projektu

- kriteriji sudjelovanja i načini odabira učenika

- predstavljanje i upoznavanje Europass dokumenata - CV, mobilnost,jezična putovnica

- predstavljanje mogućnosti korištenja Europass dokumenata

- izrada Europass CV-a

Obrazac za prijavu možete preuzeti na dnu stranice.

Prijave za odlazak na stručnu praksu moraju biti dostavljene do ponedjeljka, 15.06. 2015., na prijavnom obrascu, a predaju se u tajništvu škole. Rezultati natječaja bit će objavljeni 19.06.2015. na oglasnoj ploči u holu škole. Rok žalbe je sedam dana.

Popis inozemnih ustanova i škola te broj slobodnih mjesta nalazi se u tablici 1:

Tablica 1: Inozemne ustanove i škole i broj slobodnih mjesta

Naziv inozemne ustanove i škole Broj slobodnih mjesta
Ocean Orchis – Dobrovnik - Slovenija 24 + ( 6 pomoćni cvjećar)
König GbR – Njemačka 2
Biotehniški center Naklo  - Slovenija 6
ŚODR w Modliszewicach – Poljska 6
Instituto tecnico statale Ignazio Calvi – Italija 4
Dionisios Agricultura Biologica – Španjolska 6

Ukupan broj učenika 54.

Evaulacija projekta

Poštovani učenici, roditelji

Projekt Inter-agro-flora omogućio je obavljanje stručne prakse u inozemnim poduzećima i školama. Kako bi ocjenili zadovoljstvo sudjelovanjem u projektu, molimo vas da ispunite evaulacijske listiće koji će nam pomoći u pripremi budućih projekata.

Evaulacijski upitnik možete preuzeti u privitku.

Zahvaljujemo na suradnji!  smiley