« Lipanj 2018 »

Green Jobs for Green Food

Svrha provedbe projekta „Green Jobs for Green Food“ jest modernizacija postojećih školskih kurikuluma u strukovnim školama. Ukupna vrijednost projekta iznosi 158.522,10 eura, a datum početka i izvršenja projekta je od 21.09.2012. do 21.09.2013. godine. Nositelj projekta je Prirodoslovna škola Karlovac, a partnere na projektu čine Gospodarska škola iz Čakovca te S.Š. Matije Antuna Reljkovića iz Slavnoskoga Broda.

Uspješnim provođenjem projekata financiranih iz fondova Europske Unije MOTO i AGRONET Prirodoslovna škola Karlovac uočila je da poljoprivrednici imaju vrlo visoke troškove zbog korištenja standardnih oblika energije te su zbog toga nekonkurentni, stagniraju ili propadaju. Upravo naš novi projekt „Green Jobs for Green Food“ pokušava riješiti taj problem. Adekvatnom izobrazbom kako koristiti RES/RUE tehnologiju za proizvodnju zdrave hrane i sve prisutnijim naglašavanjem za brigu o okolišu taj problem skupe energije bi se trebao rješiti.

BITNE AKTIVNOSTI koje će se provoditi na projektu uključuju: nabavu RES/RUE tehnologije, pri čemu će svaka škola dobiti ono što joj je potrebno. Svaka škola će opremiti učionicu najmodernijom ICT tehnologijom čime će se ostvariti bolja kvaliteta učenja. Održati će se kružno studijsko putovanje za učenike i učitelje u koje su uključene sve tri škole partneri te studijsko putovanje u Sloveniju i Austriju u sklopu kojeg bi se razgledali načini korištenja obnovljivih izvora energije. Sve aktivnosti bi vodile ka promjeni kurikuluma praktične nastave i uvođenje novih oblika poučavanja.