Rafting kup Mura 2010.

Gospodarska škola Čakovec osvojila je prvo mjesto na tradicionalnom natjecanju Rafting kup Mura 2010. koje je unatoč lošem vremenu održano ovaj vikend. Drugo mjesto pripalo je Graditeljskoj školi, dok su treće mjesto osvojili učenici Ekonomske i trgovačke škole Čakovec. Po deveti puta održana je edukativno - natjecateljska i ekološka akcija srednjih škola Međimurske županije u organizaciji Grada Čakovca, Turističke zajednice Međimurske županije, općina uz rijeku Muru te provedbenog organizatora GP-a Ekom d. o. o. Čakovec. Cilj cijele akcije u kojoj je sudjelovalo svih šest srednjih škola s područja Međimurske županije te srednja škola iz Mađarske, bio je razvoj sportsko - rekreacijskog turizma na rijeci Muri, s naglaskom na zaštiti rijeke Mure i upoznavanje šire javnosti s njezinim ljepotama te edukacija upravljanja gumenim čamcima na vesla po rijeci.

Kao i prošle godine, i ovoga se puta plovilo po rijeci Muri od Podturna do graničnog prijelaza Goričan. Dužina dionice bila je 20 kilometara, a zadatak je bio u što kraćem vremenu savladati pojedine dijelove dionica gdje se mjerilo vrijeme prolaza.

Rijekom Murom plovilo je ukupno oko 180 sudionika. Unatoč lošem vremenu samo njih 20-ak odustalo je od raftinga, a među njima bila je i srednja škola iz Slovenije. Osim u Novakovcu i Dekanovcu, odmaralo se i u Domašincu, gdje su domaćini pripremili prigodan program te za sve sudionike osigurali užinu i piće. U Goričanu na kraju dionice, gdje je bio osiguran i raftingaški grah koji je odlično poslužio kao okrjepa nakon cjelodnevne plovidbe, proglašeni su pobjednici kojima su uručene nagrade i priznanja.

(Tekst je preuzet iz Međimurskih novina.)