9. državna smotra učenika s teškoćama u razvoju

Posljednjih dana travnja u Daruvaru je održana 9. smotra učenika s teškoćama u razvoju, na kojoj su se predstavili i učenici Gospodarske škole iz Čakovca, pomoćni krojači i cvjećari. O značaju same smotre govori podatak da je sudjelovalo ukupno 18 škola iz svih dijelova Hrvatske, odnosno 60-ak učenika i gotovo 40 njihovih mentora. Cilj smotre jest prikazati učeničke radove izrađene tijekom održavanje praktične nastave u matičnim školama.

Učenici Gospodarske škole sudjelovali su s kolekcijom Uporabni predmeti od lavande, koju su izradili Sindi Tomšić i Štefica Žalar te Nikola Cirkvenčić i Barbara Mezga koji su osmislili dekoracije za uređenje interijera povodom Valentinova, a pod vodstvom svojih mentorica Jadranke Prošev i Vesne Stunković. Napomenimo da je izložbeni prostor Gospodarske škole privukao veliki broj posjetitelja mirisom lavande i atraktivnošću dekoracija.

Fotografija 1: Izložbeni prostor Gospodarske škole posjetila je državna pravobraniteljica za osobe s invaliditetomgđa Anka Slonjšak.

Fotografija 2: Uporabni predmeti izrađeni od lavande aroma jastučići, mirisne vješalice, očne maske

Iduće fotografije prikazuju naše učenike, izložbeni prostor i učeničke proizvode.