Rezultati 8. DRŽAVNOG NATJECANJA AGRO, HORTUS, FLORA

Uvodnu riječ na natjecanju imala je prof. Sabrina Blajda, ravnateljica naše škole i predsjednica Državnog povjerenstva. Posebno pozornost pobudio je govor prof. dr. Ivice Kisića, člana Državnoga povjerenstva i profesora na zagrebačkom Agronomskom fakultetu. Imao je za natjecatelje izvrsnu vijest: prvo će troje plasiranih u disciplinama AGRO i HORTUS biti nagrađeno izravnim upisom na Agronomski fakultet.

Slijedila je priredba u kojoj su se revijom modernih frizura predstavile učenice frizerskog usmjerenja, a revijom odjeće učenice tekstilnog usmjerenja. Umijeće plesa prikazala je Đesika Kolarić, plesačica plesnoga studija Vivona. Glazbom su nas oduševile mlade učenice čakovečke Glazbene škole. Ipak, najveću pažnju izazvao je akrobatski nastup Break dance skupine Nexus.

Natjecanje je bilo organizirano na dvije lokacije - teorijski, pismeni dio natjecanja u disciplinama Agro i Hortus te praktični zadatak u disciplini Flora odvijao se u prostorijama Gospodarske škole, a praktični dio natjecanja u disciplinama Agro i Hortus na školskoj ekonomiji Mihovljan. Prvi dan natjecatelji su imali praktični dio natjecanja, a drugi dan teoretski. Za vrijeme praktičnog dijela natjecanja mentori su imali organizirani izlet autobusom po Međimurju da bi se pobliže upoznali s našim krajem i njegovim znamenitostima. Drugog dana za mentore su bili organizirani stručni skupovi u školi. Smještaj sudionika bio je u hotelu Park u Čakovcu. Natjecanje je proteklo bez ikakvih problema, na način kako je i bilo zamišljeno.

Prva tri mjesta osvojili su:
a) u disciplini AGRO:

1. Mirna Kožul, Obrtničko-industrijska škola Županja
2. Maja Pašalić, Obrtničko-industrijska škola Županja
3. Petar Olujić, Poljoprivredna škola Zagreb

b) u disciplini HORTUS:

1. Matija Pašić, Poljoprivredna škola Zagreb
2. Josipa Šipura, Poljoprivredna škola Zagreb
3. Petra Blaži, Poljoprivredna i veterinarska škola Arboretum Opeka Vinica

c) u disciplini FLORA:

1. Andrija Šebek, Poljoprivredna škola Zagreb
2. Josip Novak, Poljoprivredna i veterinarska škola Arboretum Opeka Vinica
3. Albina Perić, Poljoprivredna i veterinarska škola Osijek

Detaljne rezultate i ostale informacije možete pogledati u našim biltenima (uvodnom i završnom) u prilogu (pdf datoteke).

Natjecatelji su dobili vrijedne nagrade naših sponzora:
Agricola d.o.o., Čakovec • Agromeđimurje d.d., Čakovec • Čateks d.d., Čakovec • Dejan Kovačić, Čakovec • Erste&Steiermarkische bank d.d., Čakovec • Euroherc d.d., Čakovec • Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Čakovec • HYPO-ALPE-ADRIA-BANK, Čakovec • Jadransko osiguranje d.d., Čakovec • Jambrošić tours, Mursko Središće • Jamnica d.d., Zagreb • Jež d.o.o., Čakovec • Kaštel Agro, Pribislavec • Konplast d.o.o., Pušćine • Letis tiskara d.o.o. Pretetinec • OPG Malenović Ana, Totovec • OPG Žnidarić Tanja, Pušćine • Perutnina Ptuj - Pipo d.o.o. Čakovec • Poljo Posavec d.o.o, Dunjkovec • Poljoprivredna zadruga Čakovec • Turistička zajednica Grada Čakovca • Zrinski, d.d. za grafičku i nakladničku djelatnost, Čakovec.

Atmosferu s natjecanja dočarava sljedećih nekoliko fotografija, dok u fotogaleriji imate preko 600 fotografija (svrstanih u odgovarajuće kategorije).