« Ožujak 2018 »

Mjesto puno knjiga i časopisa
Školska knjižnica
Školska knjižnica je mjesto informacijske, odgojno-obrazovne i kulturne djelatnosti svake škole. Knjižnica i čitaonica škole nalazi se u prizemlju škole.

Rad u školskoj knjižnici obuhvaća sljedeća područja: odgojno-obrazovnu, stručno-knjižničnu, informacijsku i kulturnu.

Čitaonica je predviđena za okupljanje učenika u njihovo slobodno vrijeme koje mogu ispuniti različitim aktivnostima: čitanjem referentne literature, časopisa, igranjem društvenih igara, radionicama, razgovorima, upotrebom računala (knjižnica je opremljena sa 8 računala spojena na internet).

Knjižnica raspolaže fondom od oko 4000 svezaka knjiga (uključivši udžbenike), 40 primjeraka audio-vizualne građe i 30 naslova periodike (novine i časopisi). Fond se redovito (ovisno o mogućnostima) popunjava djelima obavezne školske lektire, izborne literature, beletristike te stručne literature iz područja informatike, pedagogije i poljoprivrede.

Knjižna građa je računalno obrađena u Metel Win programskom okruženju. Program omogućuje cjelokupno poslovanje knjižnice: inventarizaciju, katalogizaciju, klasifikaciju i posudbu građe.

Za potrebe učenika knjižnica je otvorena svakodnevno (od ponedjeljka do petka) od 7.00 do 15.00 sati. Svi korisnici knjižnice obavezni su ponašati se u njoj u skladu s pravilnikom o radu školske knjižnice koji je napisan i izvješen na ulaznim vratima.
Knjižnica je pretplaćena na veći broj časopisa, a to su: Vidi, Meridijani, Drvo znanja, Priroda, Gospodarski list, Moj lijepi vrt, Hrvatske šume, Glasilo biljne zaštite, Eko revija, Unikat, Matematičko-fizički list, Tekstil, Burda Modemagazin, Salon Professional, Hairstyle News i Hair Style Peluquerias.

Kao zanimljivost može se istaći velika (dimenzijama – 45 cm visine) knjiga o povijesti kostima: "The complete costume history". Sa svojih 636 strana otisnutih na debelom papiru to je ujedno i jedna od najdebljih. Za usporedbu, najmanja knjiga je "100 zlatnih mudrih izreka".