Predstavljanje na sajmu „MESAP jesen 2018.“
Autor: Velimir Posavec, 20. 11. 2018.

Učenička zadruga Jabuka čakovečke Gospodarske škole 17. i 18. studenoga 2018. sudjelovala je na tradicionalnom međunarodnom sajmu MESAP jesen 2018. Sajam je bio u znaku poljoprivrede, zdrave hrane, ekologije, obnovljivih izvora energije, pčelara te medenih kolača.

Bila je to izvrsna prilika za promociju škole, zanimanja i školskih proizvoda. Zanimanja poljoprivredni tehničar, vrtlar i gospodarstvenik predstavljena su proizvodima od jabuka (čips, čaj, ocat i sok), a cvjećari su izložili božićne aranžmane. Naši su se pismoslikari na sajmu predstavili platnenim vrećicama s termotiskom fotografija Međimurja, a učenici zanimanja krojač za tu su prigodu izradili torbe u obliku čajnika, novčanike šalice, dok su najmlađe posjetitelje sajma razveselili platnenim „medekima“.

Već poznata kvaliteta naših proizvoda privukla je na naš štand brojne posjetitelje. Školu, zanimanja i proizvode promovirale su nastavnice Biserka Vojnović, Ivana Murk, Nataša Sternad i Ivana Roža-Kermeci s učenicama Marijom Paulom Cvija i Ivanom Novak iz 1. CGP razreda, zatim nastavnice Ines Šarić i Patricija Topolnjak s učenicom Emom Stančin (2. PC razred), nastavnice Željka Matoša i Jadranka Prošev s učenicama Evitom Zorec i Stjepanom Telebuh iz 2. KO razreda te nastavnici Dunja Geršak i Vladimir Šoštarić s učenicama Lucijom Pintarić (4. PT) i Klarom Groman (1. CGP). Za dobru organizaciju i logistiku pobrinuli su se vozači i nastavnica Karmen Tomašek.

Izvor: Jadranka Prošev, prof.