12. Tjedan cjeloživotnog učenja u Gospodarskoj školi
Autor: Velimir Posavec, 12. 10. 2018.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih već dvanaestu godinu zaredom organizira Tjedan cjeloživotnoga učenja - nacionalnu obrazovnu kampanju koja na jednostavan način neposrednom komunikacijom s građanima potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja. U Gospodarskoj školi u Čakovcu i ove je godine taj tjedan obilježen različitim radionicama koje su se održale od 1. do 7. listopada i bile su dostupne svim posjetiteljima.

Učenici tekstilnih zanimanja uz prof. Anamariju Bogdanović predstavili su svoje vještine u sklopu radionice Izrada tekstilnih igračaka, dok su učenici zanimanja pismoslikar s prof. Ines Šarić u radionici Izrada dekorativnih materijala prikazali tehniku šabloniranja na papirnatim podlogama i radili otiske na majice i vrećice. Za one koji više vole cvijeće, tu su bile radionice Izrada cvjetnog nakita gdje su učenice zanimanja cvjećar s prof. Karmelom Radošević izrađivale cvjetni rajf, prsten, narukvicu, a prof. Ljiljana Škrobar sa svojim učenicima zanimanja cvjećar vodila je radionicu Izrada jesenske košarice. Sudionici radionice Ljepota biljaka mesnatica sadili su sukulente uz pomoć učenika zanimanja vrtlar, a savjete o njezi dijelile su prof. Biserka Vojnović i Vesna Stunković.

Ako se ove godine niste uključili u ovaj hvalevrijedni program, pozivamo vas da se javite sljedeće - jer za učenje nikad nije kasno!

Izvor: Ljiljana Škrobar, koordinatorica