Projekt pHisCulture: Još jedna uspješna modna revija u Murskoj Soboti
Autor: Velimir Posavec, 24. 4. 2015.

Nastavlja se provođenje aktivnosti u sklopu projekta pHisCulture. Kroz projekt odrađene su dvije cjelodnevne radionice u kojima su nastavnici iz Gospodarske škole iz Čakovca, Srednje škole Prelog i kustosi iz Muzeja Međimurja Čakovec te Pomurskog muzeja Murska Sobota održali cijeli niz zanimljivih predavanja i radionica za učenike srednjih škole iz Hrvatske i Slovenije.

Učenici i nastavnici Gospodarske škole iz Čakovca uspješno su odradili još jednu modnu reviju. Ova, posljednja bila je održana u sklopu ponovnog otvorenja izložbe Večernji soare. Otvorenje izložbe održalo se u četvrtak, 23.4. 2015. godine  u Pomurskom muzeju u Murskoj Soboti. Gospodarska škola iz Čakovca na otvorenju se  predstavila sa živim slikama  iz čakovečke prošlosti . Mladi profesori Gospodarske škole nosili su povijesne kostime te su tako odjeveni uprizorili neke od stvarnih osoba iz povijesti  grada Čakovca.

Povijesni kostimi izrađeni su u krojačkoj radionici Gospodarske škole pod budnim okom mentora: Jadranke Prošev, Zlatka Sereca, Andreje Modrinjak, Katice Korunek i Ana-Marije Bogdanović.

Učenice frizerskog usmjerenja, Samanta Škvorc, Viktorija Mikloška, Samanta Jagec, Jelena Bužanić, Maja Ivković, Katarina Palfi, Elizabeta Hoblaj, Mateja Žuljić i Maja Arambašić, predvođene nastavnicom Nives Kocijan izradile su prekrasne frizure za sve sudionike modne revije. Učenice kozmetičkog usmjerenja Martina Laptoš , Maja Novak, Ines Novak, Sanja Škvorc, u suradnji sa svojim voditeljicama Nikolinom Makovec i Nevenkom Perin potrudile su se šminkom uljepšati sve modele.

Snimke pogledajte u Fotogaleriji.

Izvor: Ana-Marija Bogdanović, prof.