NATJEČAJ za stipendiranje učenika za deficitarna obrtnička zvanja
Autor: Nenad Breslauer, 21. 8. 2014.

Na temelju zaključka Upravnog odbora Obrtničke komore Međimurja raspisujemo slijedeći

za stipendiranje učenika za deficitarna obrtnička zvanja

1.      Na natječaj za stipendije mogu se javiti učenici koji se školuju za deficitarna obrtnička zvanja s prebivalištem na području Međimurske županije.

2.      Na natječaj se ne mogu javiti učenici koji stipendiju već primaju po nekoj drugoj osnovi

3.      Zamolbi za dodjelu stipendije treba priložiti:

- domovnicu

- potvrdu škole o statusu redovitog učenika

- kopiju Ugovora o naukovanju

- svjedodžbe o uspjehu u 7. i 8. razredu osnovne škole (učenici 1. razreda)

- svjedodžbu ili potvrdu škole o uspjehu u prethodnom razredu (učenici 2. i 3. razreda)

- dokument o postignutim rezultatima na stručnim natjecanjima

- potvrdu o mjestu prebivališta izdanu od strane MUP-a

- izjavu roditelja o broju i svojstvu članova zajedničkog domaćinstva

- izjavu roditelja da učenik ne prima stipendiju po drugoj osnovi

- izjavu o prihodima svih članova zajedničkog domaćinstva tijekom 2013.godine

dokumentiranu vjerodostojnim dokumentima (npr. kopija porezne prijave, kopija porezne kartice, potvrda Porezne uprave, preslika isplatnih lista ili mirovina i sl.)

- nalaz ili mišljenje nadležnog Centra za socijalnu skrb za učenike slabijeg materijalnog i socijalnog statusa, izdano za 2014. godinu

- u slučaju potrebe od podnositelja zamolbe može se tražiti i dodatna dokumentacija

4. Stipendija će biti dodijeljena učenicima koji će ostvariti veći broj bodova na osnovu kriterija školovanja za deficitarno obrtničko zvanje, školskog uspjeha, uspjeha na stručnim natjecanjima, prihoda po članu domaćinstva, socijalnog statusa i broja djece u zajedničkom domaćinstvu.

5. Dosadašnjim stipendistima se stipendiranje nastavlja uz uvjet da su izvršili ugovornu obvezu dostave ocjena za prošlu školsku godinu.

6. Grad Čakovec i Grad Prelog te Općina Orehovica su osigurali sredstva za dodjelu stipendija učenicima s prebivalištem na njihovom području koji se jave na natječaj.

7. Zamolbe s kompletnom dokumentacijom treba dostaviti u Obrtničku komoru Međimurja, 40000 Čakovec, I.G.Kovačića 4, najkasnije do 10. rujna 2014. godine.

8. Imena učenika kojima će biti dodijeljena stipendija biti će objavljena na web stranici Obrtničke komore Međimurja www.obrtnicka-komora-medjimurja.hr nakon potpisivanja Ugovora o dodjeli bespovratne potpore s Ministarstvom poduzetništva i obrta RH.