12 školsko natjecanje učenika u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u disciplinama Flora i Agro
Autor: Nenad Breslauer, 5. 2. 2014.

U našoj školi u četvrtak, 30. siječnja 2014. godine,  održano je 12 školsko natjecanje učenika u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u disciplinama Flora  i  Agro.  Na natjecanju Flora sudjelovali su  učenici trećih razreda zanimanja cvjećar, a na natjecanju Agro učenici četvrtih razreda zanimanja poljoprivredni tehničar – opći smjer.

Na Flori je sudjelovalo 6 cvjećara iz 3. CV razreda. Natjecanje se sastojalo od pismene provjere znanja i praktičnog zadataka. Teme za praktični rad bile su izrada stolni aranžman za stol mladenaca i aranžiranje slike. Natjecanje je prema zahtjevnim kriterijima pratilo i ocjenjivalo povjerenstvo profesora poljoprivredne struke predmeta. Najbolji rezultat postigla je učenica  Margareta Šimunković,a  za natjecanje ju je pripremila Ljiljana Škrobar, prof. savjetnik.

Na natjecanju Agro sudjelovalo je 19 budućih poljoprivrednih tehničara iz 4. PT razreda pod mentorstvom prof. Natalija Varga. Nakon pismenog dijela natjecanja, učenici su pokazali svoje znanje i vještinu u sadnji jagoda. Povjerenstvo sastavljeno od profesora poljoprivredne struke predmeta ocjenjivalo je uratke učenika. Najbolji na natjecanju bio je učenik Krčmar Luka s osvojenih 86 bodova.

Pobjednica u disciplini „Flora“ je Margareta Šimunković

Drugoplasirana u disciplini „Flora“ je učenica Sanja Andrlon

Karolina Debelec osvojila je treće mjesto u disciplini „Flora“

Učenice završnog razreda zanimanja cvjećar koje su sudjelovale na natjecanju iz aranžiranja