ODRŽANO ŠKOLSKO NATJECANJE FRIZERA
Autor: Nenad Breslauer, 29. 1. 2014.

U frizerskom praktikumu škole održano je 12. po redu školsko natjecanje frizera. Natjecali su se učenici završnog 3. razreda: Stella Zlatarek, Vlatka Mlinarić, Monika Zadravec, Sara Marčec i Magdalena Pintarić. Natjecanje je održano u kategoriji ženske vjenčane frizure slobodnog stila. Učenici su u zadanom vremenu trebali izraditi vjenčanu frizuru uz primjenu umetaka ili ukrasa za kosu.

Ocjenjivala se preciznost izrade, tehnički doseg rada i kreativnost frizure. Stručni ocjenjivački sud kojim je predsjedala Nives Kocijan, stručni učitelj mentor, proglasio je one najbolje kreacije frizura, a samim time i najkreativnije učenike. Prvo mjesto osvojila je tako Vlatka Mlinarić, 2. je bila Magdalena Pintarić, a 3. mjesto pripalo je Moniki Zadravec. Modeli učenicima bile su njihove školske kolegice. Najbolji učenici primili su diplome, a svi sudionici natjecanja priznanja za sudjelovanje. Nagrade najboljima osigurala je Subrina Professional. Predsjednica povjerenstva Nives Kocijan napomenula je kako frizere u veljači očekuje Međužupanijsko natjecanje gdje će se učenici natjecati uz primjenu novih propozicija na modelima ženske i muške lutke te u provjeri stručno-teorijskih znanja.