Tiskovna konferencija o projektu Eko vožnja je zakon
Autor: Velimir Posavec, 12. 6. 2013.

U sklopu projekta Eko vožnja je zakon 11. lipnja 2013. godine održana je 3. tiskovna konferencija kojoj je domaćin bila Gospodarska škola Čakovec.

Na tiskovnu konferenciju odazvali su se brojni gosti: župan Matija Posavec, dogradonačelnik Čakovca Romano Bogdan, pročelnica upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije Sonja Tošić - Grlač, ravnateljica Županijske uprave za ceste Ljerka Cividini, predstavnici REDEA-e, Policijske uprave Međimurske, profesori i učenici partnerskih škola u projektu:

• Gospodarske škole Čakovec
  • Škole za cestovni promet Zagreb
  • Prve srednje škole Beli Manastir
  • Strojarske i prometne škole Varaždin

U uvodu konferencije gostima se obratila ravnateljica Sabrina Blajda.

Gostima se kratko obratio župan Matija Posavec koji je podržao realizaciju ovog projekta te napomenuo da će Međimurska županija uvijek imati sluha za razvoj projekata koji će na bilo koji način poboljšati obrazovanje učenika.

Predstavljanje samog projekta proveo je prof. Renato Vinko - koordinator projekta za našu školu - te je goste upoznao s provedenim aktivnostima u sklopu projekta.

Voditeljica projekta, prof Vlasta Perotić, najavila je premijerno prikazivanje filma o projektu Eko vožnja.Također je proglasila pobjednike partnerskog natjecanja koje se održalo neposredno prije tiskovne konferencije.

Na kraju je ravnateljica zahvalila svim sudionicima na prisustvovanju konferenciji te ih je pozvala na prigodni domjenak.

Izvor: Vinko Renato, prof.